İade ve Değişim

    Ürün iade istekleri Tüketicinin Korunması Kanunu ve Yönetmeliği hükümleri esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır.
Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur. 

İade ettiğiniz ürünleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra, ürünleriniz kabul işlemini takiben işlem sırasına göre incelenmektedir.İade ürünleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra 10 iş günü içerisinde iade tutarınız tarafınıza ödenecektirİadenizin geri ödemesi sitemizde sipariş verirken gerçekleştirdiğiniz ödeme yöntemine göre (Peşin/taksit) geri ödenecektir. İade işlemleri otomatik sistemler tarafından yapıldığından geri ödeme de sistemde oluşturmuş olduğunuz siparişin ödeme türüne göre sonuçlanmaktadır. Siparişlerde taksitli ödeme metodu kullanıldıysa iade taksitli olarak; peşin ödeme metodu kullanıldıysa da iade karta peşin olarak geri ödenmektedir.


Nasıl İade Yapabilirim?

  • İnternet Mağazamızda yer alan ürün iadesi formunu doldurarak tarafımıza gönderebilir ve ürün iadesini gerçekleştirebilirsiniz. 
  • İade formunu eksiksiz ve tam doldurmalısınız aksi takdirde iadeniz yapılmamaktadır. 
  • İade talebi oluşturduğunuz ürün/ürünleri doldurduğunuz iade formu çıktısı ve faturasıyla birlikte kargo ücretini ödediğiniz takdirde aşağıdaki iade adresimize gönderebilirsiniz.

1. İade Koşulları

  • www.royalaydinlatma.com adresinden satın almış olduğunuz ürün/ürünleri 14 gün içerisinde dilediğiniz zaman iade edebilirsiniz. 
  • İade işlemlerinizde fatura ibrazı zorunludur.

2. Ürün Ücretinin Tarafınıza İade Edilmesi

  • Ürün/ürünleriniz bize ulaştıktan sonra incelenir ve iade koşullarına uygun olduğu takdirde kabul edilerek siparişteki ödeme metodunuza göre geri ödemeniz gerçekleştirilir.
  • İade işleminiz gerçekleştiğinde tarafınıza e-posta ve/veya sms yolu ile bilgi verilmektedir.
  • Geri ödemenizin hesabınıza yansıma süresi bankanıza göre değişiklik gösterecektir. Lütfen hesabınıza kontrol etmeyi unutmayınız!
  • Havale/EFT ile oluşturmuş olduğunuz siparişlerin iadesi durumunda ödeme yapılırken banka tarafından tahsis edilen tutarın iadesi yapılamamaktadır.

İade Adresimiz: Bahçeşehir 1.kısım mah. Başakşehir/İstanbul